PRZEDSZKOLA „PO SĄSIEDZKU”
WE WROCŁAWIU

Przedszkola w bliskości z naturą

Wiele jest dowodów na to, że kontakt z przyrodą jest niezwykle ważny dla zrównoważonego rozwoju człowieka. Każdy z nas zapewne doświadcza korzyści z przebywania w bliskości z naturą. Już nawet krótki spacer w lesie, może przynieść odprężenie, ukojenie, oczyszczenie myśli. Warto pamiętać, że przyroda jest świetnym nauczycielem – swoim bogactwem, różnorodnością uczy nas świata. 

Podążając za własną wizją oraz koncepcjami, które nas inspirują m.in. Edukacja Leśna, Pedagogika M. Montessori, Pedagogika Woldorfska, Porozumienie bez Przemocy, chcielibyśmy zaprosić do naszego przedszkola.

Proces edukacyjny przebiega w poszanowaniu potrzeb, zainteresowań i możliwości rozwojowych dzieci. Nasza codzienność organizujemy w taki sposób, aby wspierać przedszkolaki we wszystkich obszarach rozwoju (fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym), realizując przy tym główne założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego MEN, w przyjazny dla dzieci sposób.

Głównym założeniem jest idea edukacji w bliskim kontakcie z przyrodą. 

Bycie w naturze rozwija u dzieci samodzielność w działaniu i myśleniu, stymuluje wszystkie zmysły, pobudza kreatywność, rozwija wewnętrzną wrażliwość oraz uczy pozytywnych postaw w stosunku do społeczeństwa i otaczającej przyrody.

Stawiamy na holistyczne podejście w relacji z dziećmi. Proces edukacyjny przebiega w poszanowaniu potrzeb, zainteresowań i możliwości rozwojowych dzieci. Nasza codzienność organizujemy w taki sposób, aby wspierać przedszkolaki we wszystkich obszarach rozwoju (fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym), realizując przy tym główne założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego MEN, w przyjazny dla dzieci sposób.

Grupy mieszane wiekowo sprzyjają kształtowaniu w dzieciach pozytywnych i naturalnych zachowań społecznych. Dzieci uczą się od siebie nawzajem, przekazują sobie wiedzę, zapraszają do wspólnej zabawy, respektując wzajemne możliwości. Starsze dzieci wcielają się w role przewodników, rozwijają empatię, akceptację i zrozumienie w stosunku do młodszych kolegów i koleżanek. Małe dzieci szybciej uczą się samodzielności, przyspieszony jest ich rozwój intelektualny i społeczny.

Nasze leśne przedszkolaki spędzają bardzo dużo czasu w przyrodzie – w pobliskim lesie, parku, nad rzeką. Wszystkie zajęcia edukacyjne prowadzone są w plenerze, w miarę możliwości. 

Dla nas nie ma złej pogody – jest tylko źle dobrane ubranie 😉

Deszcz nam nie straszny – bieganie po kałużach to jedna z najlepszych atrakcji podczas przedszkolnego dnia 😀 

Na czas posiłków, odpoczynku lub kiedy przyjdzie prawdziwa ulewa, burza, siny mróz korzystamy z odpowiednio przystosowanych przestrzeni – sal edukacyjnych. Wszystkie zaprojektowane są tak, by nadal mieć poczucie bliskości z naturą – odpowiednie kolory, drewniane elementy.  

Jak działamy?

GRUPA

W naszym przedszkolu ważne jest indywidualne podejście, dlatego każda grupa liczy maksymalnie 15 dzieci w wieku 3-5 lat.

GODZINY OTWARCIA

Opieka oraz zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie dostarcza nam Weranda Smaków – firma cateringowa, z którą współpracujemy już od wielu lat, specjalizująca się w żywieniu Dzieci (możliwość wyboru diety).

CENNIK

Czesne standard – 7/8 h dziennie 1300 zł/miesiąc
Czesne max – 9/10 h dziennie 1400 zł/miesiąc

Dodatkowo płatne:
Zajęcia z j. angielskiego – 50 zł/miesiąc
Zajęcia logopedyczne – 40 zł/miesiąc

Wyżywienie – 24zł/dzień (możliwe są diety). Opłata za wyżywienie obejmuje dni, w których dziecko uczęszcza do placówki.

żłobki po sąsiedzku Wrocław

Dlaczego My?

Od 12 lat zajmujemy się organizacją opieki nad dziećmi, prowadzimy sieć żłobków i przedszkoli na terenie Wrocławia i okolic. Działamy z intencją wsparcia rodziców w opiece i procesie wychowania dzieci, a Maluchy wspieramy w rozwoju zapewniając im radosne, pełne lekkości dzieciństwo. Usłyszałyśmy kiedyś od rodzica, że dziecko chętnie chodzi do przedszkola, bo „tam jest miłość” (cytat dziecka). To największy komplement i to, co nas prowadzi w tworzeniu kolejnych miejsc i projektów.

Nie pracujemy w oparciu o jedną metodę, jednak korzystamy z wielu (m.in. Montessori), które uważamy za wspierające rozwój, samodzielność, ciekawość świata, naukę poprzez zabawę. Ważne jest dla nas dialogowe, bliskościowe podejście, komunikacja empatyczna. Od 2 lat wprowadziłyśmy w naszych placówkach i projektach edukację leśną. Dużo przebywamy na dworze i to natura dostarcza nam najwięcej lekcji poznawania świata.

ZAPISY/REKRUTACJA:

Ze względu na charakter naszych placówek rekrutacja do naszych przedszkoli opiera się na kilku etapach:

Krok pierwszy:

Prosimy o wypełnienie wstępnego formularza zgłoszeniowego, odpowiedni do każdej placówki:

Krok drugi:

Na podstawie formularza (korzystając z danych w nim zawartych) wyślemy krótką ankietę – dzięki niej będziemy mogli nieco bardziej poznać Wasze oczekiwania, wizje, a to dla nas bardzo ważne. Ta ankieta i zawarte w niej pytania dadzą Wam też pewien obraz, tego jak działamy.

Krok trzeci:

Na podstawie ankiety prowadzimy pierwszy etap rekrutacji, na jej podstawie kontaktujemy się z osobami, których potrzeby i oczekiwania są spójne z tym, co mamy do zaoferowania. Umawiamy spotkanie.

Krok czwarty:

Organizujemy spotkanie w placówce, tak żebyśmy mogli się wzajemnie poznać (na spotkanie przychodzicie z Dzieckiem), opowiedzieć w szczegółach o tym jak wygląda nasza placówka, zajęcia, organizacja oraz posłuchać nieco o Was, o Waszym Dziecku.

Krok piąty:

Jeśli wszyscy są na „tak” 😉 to wysyłamy wzory dokumentów do zapoznania się, a następnie linki, pod którymi możecie wypełnić i podpisać umowę i… zaczynamy Oczywiście od adaptacji.

2 LOKALIZACJE we Wrocławiu:

Leśne przedszkole „Po sąsiedzku” ul. Marca Polo 9, Wrocław (osiedle Olimpia Port)

Leśne przedszkole „Po sąsiedzku” ul. Białowieska 105D, Wrocław (osiedle Popowice Port).

Masz pytania? Zadzwoń do nas, lub napisz!